Google Ads Script ile Hesap Yönetimi

1 Shares
1
0
0


2 . Negative Keyword Conflicts – Single Account

Negatif Anahtar Kelime Çakışmaları, bir hesaptaki negatif anahtar kelimelerin normal anahtar kelimeleri engelleyip engellemediğini kontrol eder. JavaScript kod dosyası oluşan bu çakışmaları bulur ve GoogleSheet’te entegre ettiğiniz tabloya aktarır.Negatif anahtar kelimelerin en iyi dönüşüm sağlayan anahtar kelimeleri engellememesini sağlamak için bir ‘hijyen kontrolü’ görevi görür. Saatlik veya günlük olarak scriptinizi çalıştırabilirsiniz.

3 . Hesap Özeti Raporu

Hesap özeti raporu Google Ads hesabımızdaki performansı gösteren rapordur. Bu raporu günlük olarak kendinize ya da müşterinize iletmek üzere kurabilirsiniz. JavaScript bir gün önceki istatistikleri e-tabloya alarak verileri günceller.

4 . Multi Bidder – Single Account

Kampanyalardaki anahtar kelimelerin tekliflerini yönetmek gün içerisinde beklediğimizde daha fazla vakit alabilir ve kontrol etmediğimizde ise reklamımız teklif vermede geride kalacağı için görüntülenme oranı azalır. Bu gibi durumlarda genellikle “otomatik kural” ile ilerlenir fakat bu JavaScript kod ile yaptığınız iş süresini yine en aza indirebilirsiniz. Multi Bidder, GoogleSheet’te bağlamış olduğunuz tabloya göre işlevini yapar. Bu tablodaki her satırla “otomatik kural” ile yapmak istediklerinize eşdeğerdir.

5. Account Anomaly Detector – Single Account

Hesap Anomali Dedektörü, Google Ads hesabınızda aniden oluşabilecek fazla bütçe harcamaları ya da az harcamaları geçmiş verilerinize göre tespit ederek sizi e-posta ile bilgi verir.  Örneğin; Cuma günü için olan istatistikler önceki Cuma günlerindeki verilerle karşılaştırılır.

1 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir

Doğal Dil İşleme (NLP)

Yazılı ya da sözlü, ifade ettiğimiz her şey çok büyük miktarda bilgi barındırmaktadır. Bahsettiğimiz konu, konuşurken kullandığımız ses…